Víkendový plenér

zatisie

Maliarsky plenér v Bodíkoch.

Tento kurz je určený záujemcom o maľbu v prírode. Prináša možnosť tvorivého oddychu v malebnom prostredí ramien Dunaja a lužných lesov, pričom v ľahko dostupnom teréne sa ponúkajú široké možnosti výberu maliarskych námetov od panorámy s vodou, oblohou a dunajskými ostrovmi až po detaily riečnych kameňov a rastlín s kulisou zvlnenej vodnej hladiny. Každý pohľad sa môže stať zaujímavou kompozíciou k maľbe obrazu. Kurz je zameraný skôr na relax, pričom záujemca má možnosť oboznámiť sa s jednoduchými princípmi výstavby obrazu a kompozície, prácou so svetlom a farbou na spôsob napr. impresionistickej maľby.

Program - príchod v piatok o 10:00, ubytovanie, úvodná príprava pre začiatočníkov, hľadanie vhodných pohľadov k maľbe a maľovanie cca do 20:00.  V sobotu a nedeľu sa maľuje cca od 9:00 - 20:00 h. Cena kurzu je 89 EUR

 

 

V letných mesiacoch prevláda stabilné slnečné počasie, no napriek tomu v prípade nepriaznivého počasia bude zabezpečený náhradný program, kurz kresby a maľby - napr. zátišie, kresba bysty, v interiéri, alebo maľba letného daždivého dňa pod prístreškom :-)

Materiál: Pretože niektorí záujemcovia preferujú prácu s vlastnými farbami, maliarske stojany a kartóny sú zahrnuté v cene kurzu, ale ďalšie pomôcky ako olejové farby, štetce, terpentín, kresliarske potreby sú k dispozícii za príplatok 15 EUR a kto by chcel maľovať na maliarske plátno, môžem ho zabezpečiť po dohode.

Ubytovanie je dohodnuté formou prenájmu murovanej chaty so štyrmi dvojposteľovými izbami. Chata je situovaná v lese, priamo pri vodnej ploche. Chata je pre 8 ľudí a prenajíma sa celá za 100 Eur na noc. Ale samozrejme je možne prenajať chatu aj pri menšom počte osôb, stačí ak účastníci odovzdajú chatárovi 100 Eur na noc a chata im bude k dispozícii. Doprava je individuálna.

Copyright © 2024 Výtvarné kurzy.
Všetky práva vyhradené.
Webdesign ZM Design